PROF.DR. AYŞE ADİLE KÜÇÜKDEVECİ    
Adı : AYŞE ADİLE
Soyadı : KÜÇÜKDEVECİ
E-posta : akucuk@medicine.ankara.edu.tr, ayse.kucukdeveci@gmail.com
Tel : 312 5082822
Ünvan : PROF.DR.
Birim : TIP FAKÜLTESİ
Bölüm : Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı
ABS Adresi:https://abs.ankara.edu.tr/ayse-adile-kucukdeveci
Kişisel Akademik Bilgiler

KISA ÖZGEÇMİŞ

Dr. Ayşe A. Küçükdeveci, tıp eğitimini Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, uzmanlık eğitimini ise Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı’nda yapmıştır. 1991’de uzmanlığını almış ve 1992-1993’te 6 ay süreyle İngiltere’de Leeds Üniversitesi Tıp Fakültesi Romatoloji ve Rehabilitasyon Ünitesinde nörolojik rehabilitasyon, el rehabilitasyonu ve elektronöromyografi alanlarında gözlemci doktor olarak çalışmıştır. 1993’ten beri Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. 1995’te doçent, 2001’de profesör olmuştur. Anabilim Dalında El Rehabilitasyonu ve Nörolojik Rehabilitasyon Ünitelerinin kurulmasında katkıları olmuştur.

Çeşitli ulusal ve uluslararası araştırma projelerinde koordinatör veya araştırmacı olarak yer almıştır.   Özel ilgi ve araştırma alanları nörolojik rehabilitasyon, el rehabilitasyonu, romatoloji ve rehabilitasyon alanında sonuç değerlendirim ve izlemi, nöropatik ağrı ve spondiloartritlerdir. Ulusal/uluslararası hakemli dergilerde ve ulusal/uluslararası kitaplarda yayınlanmış 120’nin üzerinde bilimsel yayını bulunmaktadır.

Alanıyla ilgili çeşitli uluslararası derneklere üyedir. 8-12 Nisan 2014’te İstanbul’da yapılan 8. Dünya NöroRehabilitasyon Kongresinin Başkanlığını yapmıştır. Alanıyla ilgili uluslararası dergilerde editörlükle ilgili sorumlulukları olup, 2012’den beri “Journal of Rehabilitation Medicine” dergisinin yardımcı editörlük görevini sürdürmektedir. Ayrıca 2009 yılından beri Avrupa Tıp Uzmanları Birliği Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Bölüm ve Yeterlilik Kurulu Türkiye delegesi olarak çalışmaktadır.