PROF.DR. ÇINAR ÖZEN    
Adı : ÇINAR
Soyadı : ÖZEN
E-posta : cozen@politics.ankara.edu.tr
Tel : 0 (312) 595 15 94
Ünvan : PROF.DR.
Birim : SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTESİ
Bölüm : ULUSLARARASI İLİŞKİLER BÖLÜMÜ
ABS Adresi:https://abs.ankara.edu.tr/cinar-ozen
Kişisel Akademik Bilgiler

Eğitimi

  • Lisans Ankara Üniv. SBF - Uluslararası İlişkiler
  • Yüksek Lisans Gazi Üniv.- Uluslararası İlişkiler
  • Yüksek Lisans Cenevre Üniversitesi - Avrupa Çalışmaları
  • Dokora Gazi Üniversitesi - Uluslararası İlişkiler

Akademik Profili

Prof.Dr.Çınar ÖZEN 1969 yılında Ankara'da doğdu. İlkokulu Bolu Sakarya İlkokulu'nda , orta ve lise eğitimini Ankara Tevfîk Fikret Lisesi'nde tamamlamıştır. Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü'nü 1991 yılında tamamlayan Özen, yüksek lisans eğitimini İsviçre'de Cenevre Üniversitesi, Avrupa Enstitüsü'nde, doktorasını Gazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde tamamlamıştır.

2004 yılında Doçent olan Çınar Özen, Gazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ile İzmir Ekonomi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği bölümlerinde öğretim üyesi olarak çalışmıştır. 2009 yılında Profesör olan Prof. Dr. Çınar Özen halen Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Uluslararası İlişkiler, Türkiye-AB ilişkileri, Uluslararası Güvenlik ve Terörizm, Prof. Dr. Çınar Özen'in akademik çalışma alanlarıdır. Prof. Dr. Çınar Özen bu konularda çok sayıda makale ve üç kitap yayınlamıştır.

Bloğuma http://cinarozen.wordpress.com adresinden girebilirsiniz.

Twitter : @cnarozn