(AKD.SÖZ.) YAB. UYR. DIRK BORIS KESTEL    
Adı : DIRK BORIS
Soyadı : KESTEL
E-posta : dbkestel@ankara.edu.tr, dbkestel@googlemail.com
Tel : +49 172 5721157
Ünvan : (AKD.SÖZ.) YAB. UYR.
Birim : DEVLET KONSERVATUVARI
Bölüm : Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Müzik Bölümü
ABS Adresi:https://abs.ankara.edu.tr/dirk-boris-kestel
Kişisel Akademik Bilgiler

Dirk Kestel, Flüt

İlk flüt çalışmalarına 11 yaşında Singen Gençlik Müzik Okulu (Jugendmusikschule Singen)'nda  Margit Braun ile başladıktan iki sene sonra  Baden-Württemberg Eyaleti - Genç Müzik Sanatçısı" yarışmasında (Almanya) birincilik ödülüne layık görülmüştür.

Başarısı nedeniyle  Trossingen Devlet Müzik Üniversitesi (Staatlichen Hochschule für Musik in Trossingen) öğretim üyelerinden Prof. Gabriele Zimmermann ile gelecek vaad eden "Genç Öğrenci" konumunda çalışmalarına devam etmiştir. Karlsruhe Müzik Universitesi (Staatlichen Hochschule für Musik in Karlsruhe)'nde Prof. Renate Greiss-Armin'in öğrencisi olarak Flüt anadalında eğitimini sürdürerek  Orkestra Müziği ve Müzik Eğitimi alanlarında Diploma almıştır. Dirk Kestel, Emmanuel Pahud, Aurele Nicolet, Trevor Wye, Barthold Kuijken ve Jean-Claude Gerard ile ustalık seminerlerine katıldı.

Bilkent Senfoni Orkestrası 1995-1996 sezonunda solo flütist olarak yer alarak, aynı üniversitede öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. Misafir flütist olarak Württembergischen  Philharmonie Reutlingen, Orchester der Stadt Hagen, Bochumer Sinfonikern ve Neuen Philharmonie Westfalen gibi orkestralarla birlikte oda ve orkestra müziği konserlerinde yer alan Dirk Kestel, 2015 yılından bu yana Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı Öğretim Üyesi kadrosunda görev yapmaktadır.