DOÇ. DR. GÜLER DEMİROVA GYÖRFFY    
Adı : GÜLER
Soyadı : DEMİROVA GYÖRFFY
E-posta : demirova@ankara.edu.tr
Tel : 3171340/1177
Ünvan : DOÇ. DR.
Birim : DEVLET KONSERVATUVARI
Bölüm : MÜZİK BÖLÜMÜ
ABS Adresi:https://abs.ankara.edu.tr/guler-demirova-gyorffy
Kişisel Akademik Bilgiler

ÖZGEÇMİŞ

 

Doç. Dr. GÜLER DEMİROVA GYÖRFFY                            

Piyano

 

Azerbaycan Cumhuriyeti’nin Gence şehrinde doğdu. 1988’de Üzeyir Hacıbekov adına Bakü Devlet Konservatuvarı’nın Piyano Bölümü’nden mezun oldu. Sınav komisyonu kararı ile Konser İcracısı, Oda Orkestrası Sanatçısı, Konsertmeyster (korrepetitör) ve Piyano eğitimcisi nitelikleri kazanarak mezuniyet diploması aldı.

Öğrencilik yıllarında birçok yarışmaya ve konferanslara katıldı, ödüller aldı. Mezun olduktan sonra Gence Müzik Koleji’nde öğretim görevlisi ve korrepetitör olarak görev yaptı. Bu görevinin yanısıra Gence Filarmonisine bağlı olan Devlet Oda Müziği Orkestrası’nda solist olarak çalıştı. Orkestra eşliğinde yurtiçi ve yurtdışı solo resital ve oda müziği konserleri verdi.

1997 yılından bu yana Türkiye’de çalışmaktadır. 1998 - 2000 yılları arasında Niğde Üniversitesi Müzik Bölümü’nde Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. Çeşitli solistler ve korolar ile Almanya, Yunanistan, Bulgaristan, İtalya’da Uluslararası Festivallere ve konserlere katıldı. Macaristan ve Norveç’te Solo resitalleri gerçekleşti.

2000 yıldan itibaren Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Öğretim görevlisi olarak görevini sürdürmüştür. 2004 yılında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nden Yüksek Lisansını, 2008 ise Doktora Programını tamamlamıştır.

Aynı zamanda TRT Ankara Çocuk Korosuna yurtiçi ve yurtdışı konserlerinde korrepetitör olarak eşlik etmektedir.

Yurtiçi ve yurtdışı bilimsel etkinliklere bildirileri ve sunumları ile katılmaktadır.

Kendi çalışmaları ile birlikte diğer illerdeki Üniversitelerden gelen davetler üzerine yurtiçi ve yurtdışı konserler vermekte, korrepetitör ve eşlikçi olarak görev yapmaktadır.

Halen Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarında öğretim üyesi olarak görevine devam etmektedir.