ARŞ.GÖR. EMİNE GÜLAL ŞAHİN    
Adı : EMİNE
Soyadı : GÜLAL ŞAHİN
E-posta : gulal@ankara.edu.tr, emine.gulal8@gmail.com
Tel : +90 (312) 319 77 14 / iç hat 228
Ünvan : ARŞ.GÖR.
Birim : SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ
Bölüm : Halkla İlişkiler ve Tanıtım
Kişisel Akademik Bilgiler

  Ortaöğretimini Manisa Saruhanlı Anadolu Lisesi’nde (2008) tamamladı. 2008 ÖSS sınavında Sözel-2 alanında Türkiye 152.si oldu ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nde burslu olarak lisans eğitimine başladı. Aynı zamanda Psikoloji alanında çiftanadal programına  başladı. 2012 yılında Erasmus stajıyla 3 ay süre ile Macaristan’da, University of Pecs’te bulundu. Lisans eğitimi boyunca İzmir ve İstanbul’daki bazı reklam ve halkla ilişkiler ajanslarında staj yaptı. 2013 yılında hem Halkla İlişkiler ve Reklamcılık hem de Psikoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra aynı yıl ÖYP ile Çukurova Üniversitesi Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölümü’ne atandı. Lisansüstü eğitimini tamamlamak üzere Ankara Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. Yüksek lisans tezi kapsamında Alenka Zupancic ile Lacancı psikanaliz konusunda çalışmak için 3 ay Slovenya'da, Research Centre of the Slovenian Academy of Sciences and Arts' da akademik stajyer olarak bulunmuştur. Yüksek Lisans derecesini “Tüketim Kültürü, Reklam ve Lacancı Psikanaliz: Moda Dergilerindeki Reklamların Analizi” adlı tezi ile 2015 yılında aldı. Halen Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünde Doktora eğitimine devam etmektedir. Çalışma alanları: Lacancı Psikanaliz, Reklam, Tüketim Kültürü ve Halkla İlişkiler.

 Bilimsel Toplantılarda Bildiriler”Olmayan Kadının Adı: Nil Karaibrahimgil Ve ‘Modern Kadın’ Şarkıları” -Emek ve Temsil Ekseninde Günümüz Medyasında Kadınlar Sempozyumu(8-9 Mayıs 2014 ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü) Arş. Gör. Türker Şahin ile birlikte.

  Ödüller: Aydın Doğan Vakfı 25. Genç İletişimciler Yarışması Halkla İlişkiler Dalı, Kurumsal İletişim Projesi Birincilik Ödülü- ”Haydi Çocuklar Sokağa” Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Konfederasyonu Kurumsal İletişim Projesi

(Aralık 2013)