DR. ÖĞR. ÜYESİ LEYLA BEKENSİR    
Adı : LEYLA
Soyadı : BEKENSİR
E-posta : lbekensir@ankara.edu.tr
Tel : 3171340-1150
Ünvan : DR. ÖĞR. ÜYESİ
Birim : DEVLET KONSERVATUVARI
Bölüm : Sahne Sanatları
ABS Adresi:https://abs.ankara.edu.tr/leyla-bekensir
Kişisel Akademik Bilgiler

Dr.Öğr.Üyesi LEYLA BEKENSİR                                      

1975 yılında Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de doğmuştur. Müzik ve piyano eğitimini yedi yaşında almaya başlamıştır. Lise’yi bitirdikten sonra ailesiyle Türkiye’ye yerleşmiştir.

1993 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Teori-Kompozisyon Bölümüne Tam Burslu Öğrenci statüsünde besteci Necil Kazım Akses sınıfına kabul edilmiştir. Necil Kazım Akses ile başlayarak, Yrd.Doç.Işın Metin ile Kompozisyon, Bujor Honic ile Kontrpuan, Doç. Gövher Hüseynova ile Armoni ve Form Bilgisi çalışmıştır. Lisans Eğitimini 2000 yılında Yüksek Şeref Öğrencisi olarak tamamlamıştır. 2004 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Enstitüsünde Burslu Yüksek Lisans, 2010 yılında da Doktora Düzeyindeki Sanatta Yeterlik Eğitimini tamamlamıştır.

2000-2009 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinde Solfej, Teori, Dikte ve Müzik Kültürü derslerini vermiştir. 2012 yılından itibaren halen Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Dr.Öğr.Üyesi olarak ders vermektedir.