PROF.DR. KAAN ORHAN    
Adı : KAAN
Soyadı : ORHAN
E-posta : knorhan@dentistry.ankara.edu.tr, call53@yahoo.com
Tel : 03122965628
Ünvan : PROF.DR.
Birim : DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ
Bölüm : KLİNİK DİŞ HEKİMLİĞİBİLİMLERİ BÖLÜMÜ
Kişisel Akademik Bilgiler

1976 yılında Çaycuma doğumlu Prof. Dr. Kaan Orhan, 1998 yılında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde mezun olmuştur. Mezuniyetini takiben aynı fakültenin Oral Diagnoz ve Radyoloji Anabilim Dalında Doktora programına başlamıştır. Japon Eğitim Bakanlığının (MONBUSHO) vermiş olarak bursu kazanarak 2002 yılına kadar Japonya’nın Osaka Üniversitesi Oral ve Maksillofasiyal Radyoloji Anabilim dalında doktora çalışmalarında bulunmuştur. Dönüşünü takiben 2003 yılında Ankara Üniversitesinde Doktora unvanını alarak, uzman doktor olarak aynı birimde çalışmaya devam etmiştir. Aralık 2006 yılında Doçent. Dr. unvanını almıştır. 2007 yılının Eylül ayından itibaren Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi Anabilim Dalında olarak kurucu ve bölüm başkanı olarak görevlendirilmiştir. 2012 Mart ayında Prof. Dr. Unvanını alan Kaan Orhan halen Ankara Üniversitesi Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi Anabilim Dalında Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi uzmanı olarak görev yapmaktadır. Prof, Orhan 2014-2016 yılları arasında Sağlık Kurumları Yönetimi Master (MHM) yapmış olup, özellikle diş hekimliğinde stress/ tükenmişlik sendromu ve mobbing ile ilgili çalışmalar yapmıştır.

Prof. Dr. Kaan Orhan’ın 120’nun üzerinde SCI kapsamında olan 150 yabancı makalesi ve 50’ün üstünde Türkçe makalesi bu makalelerden aldığı 1500’ün üzerinde atıfı mevcuttur ve h indeksi 22’dir. Prof. Kaan ORHAN’nın, 3 tanesi Ulusal olmak üzere, 5 Kitapta bölüm yazarlığı ve 2 Uluslararası Kitabı mevcuttur. Türkiye’de ve Dünyada gerçekleşen uzmanlığı ile ilgili birçok kongreye davetli konuşmacı olarak çağırılmıştır. Maksillofasiyal Radyoloji alanında önemli katılar sağlayan Prof. Dr. Kaan Orhan Avrupa Dentomaksillofasiyal Radyoloji Derneğinin (EADMFR) Yönetim kurulunda olup, Araştırma ve Bilimsel Komite başkanlığı, Aynı Derneği Başkanlığında bulunmuştur (2014-2016). Ayrıca Dünya Dentomaksillofasiyal Radyoloji Derneğinin Bilimsel araştırma komitesi üyesidir. Alanı ile ilgili birçok mesleki derneğinde üyesi olan Prof. Dr. Kaan Orhan, alanı ile ilgili SCI kapsamında olan  “Oral Surgery Oral Medicine, Oral Pathology, Oral Radiol and Endod”  hakem kurulunda ve yine alanı ile ilgili “Radiology:Open Access” dergisinde Editör yardımcısı, “Oral Radiology” ergisinde editör olarak görev yapmaktadır. Bununla birlikte 50 yakın yerli ve yabancı dergi için hakemlik yapmaktadır. Prof. Orhan T.C. Sağlık Bakanlığın 2017 yılında oluşturduğu, " Türkiye Ağız Diş Sağlığı Profili Belirleme" proje grubunun bir üyesidir. 

Prof. Orhan'ın çalışma alanları: CBCT, MRG, Temporomandibular Eklem, Ultrasonografi (USG), Baş&Boyun Radyolojisi, Micro-CT' dir. 

Prof. Dr. Kaan Orhan, 2017 yılında BASS kongresinde en iyi çalışma ödülü, 2015 yılında TDB Ağız ve Diş Sağılığı 2.lik Ödülü, 2011 yılında “52. Japanese Congress of DentoMaxillofacial Radiology”, 2010 yılında “12. European Congress of DentoMaxillofacial Radiology”, kongresinde en iyi çalışma ödülleri ve yine 2008 yılında “European Society of Head and Neck Radiology” kongresi poster 2. lik ödülü almıştır. Bununla birlikte 2008 yılında” 7. Asya Oral and Maxillofacial Radiology” kongresinde “Yoshida Manufacturing Award” sahibidir.