ÖĞR. GÖR. MENEKŞE ÖZÇELİK    
Adı : MENEKŞE
Soyadı : ÖZÇELİK
E-posta : ozcelikmenekse@yahoo.com, mozcelik@ankara.edu.tr
Tel : +903125957119
Ünvan : ÖĞR. GÖR.
Birim : TIP FAKÜLTESİ
Bölüm : CERRAHİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜ
Kişisel Akademik Bilgiler
Doktor Menekşe Özçelik 4 Kasım 1977 yılında Niğde'de doğdu. 2001 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. 2002-2006 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon AD'da uzmanlık eğitimini tamamladı. Devlet hizmeti yükümlülüğünü tamamladıktan sonra Haziran 2009 tarihinden itibaren Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon AD'da uzman doktor olarak çalışmaya başladı. Aynı yıl Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği tarafından yapılan sınavda başarılı olarak Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Yeterlilik Sertifikası almaya hak kazandı.

2013 yılı Ekim-Kasım ayları arasına Güney Kore Asan Medical Center'da "International Fellowship Programme at Department of Anesthesiology and Pain Medicine" kapsamında Karaciğer Transplantasyon Anestezisi konusunda gözlemci doktor olarak bulundu. 2017 yılında Anesteziyoloji ve Reanimasyon Doçenti ünvanını kazandı. Yine 2017 yılında Avrupa Anesteziyoloji Derneği (European Society of Anaesthesiology) tarafından yapılan European Diplomate of Anaesthesiology and Intensive Care Medicine (EDAIC) sınavında başarılı olarak Diplomate of European Society of Anaesthesiology (DESA) ünvanını kazandı. 

2017 yılından itibaren Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü İç Hastalıkları Anabilim Dalı Fizyopatoloji Bilim Dalı'nda doktora öğrenimine devam etmektedir. 

İlgi alanları arasında major cerrahi geçiren hastalarda perioperatif bakım, hemodinamik monitorizasyon, koruyucu mekanik ventilasyon yer almaktadır.